להצליח למרות הכל

להצליח למרות הכל- מסלול לימודים אקדמיים לסטודנטים עם לקויות למידה וקשיי למידה

צעירים רבים בישראל, המאובחנים עם לקויות למידה, חולמים על תואר מוכר שיאפשר השתלבות בשוק העבודה. החלה הרשמה למסלול ייחודי, בתוכנית מותאמת, לתואר מוכר של האוניברסיטה הפתוחה שיאפשר לצעירים אלו להתחיל את החיים האקדמיים/ תעסוקתיים כמו כולם. היכן ניתן למצוא את המסלול הייחודי, וכיצד מותאמת עבורם התוכנית האקדמית משלב ההכנה ועד השמה למקום העבודה?

לימודים אקדמיים הם תחנה חשובה בחייו של כל צעיר ישראלי אשר שואף להצליח, להיכנס לשוק העבודה ובעיקר לממש את הפוטנציאל האישי ולהגשים את חלומותיו. עם זאת, צעירים, המאובחנים עם לקות למידה /קשיי למידה, או עם אספרגר בתפקוד גבוה, מתקשים לעמוד בדרישות הסף של המוסדות האקדמיים או לצלוח את לימודי התואר הראשון.

צעירים אלה אשר אינם עומדים בתנאי הסף של המוסדות האקדמיים ומתקשים לעמוד בדרישותיהם נאלצים לוותר על לימודים לתואר ראשון. כעת, לראשונה בישראל, תינתן האפשרות לרכוש תואר אקדמי מוכר של האוניברסיטה הפתוחה בתכנית ייחודית לסטודנטים עם לקויות למידה/ קשיי למידה/ אספרגר.

תואר ראשון ללא פשרות, באווירה אינטימית ומותאמת

הסטודנטים לומדים לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה במסלול מדעי החברה והרוח.

הלימודים יארכו כ-4 שנים, במסגרת לימודים רציפה, והם יתקיימו בקמפוס המכללה ברמת גן, באשדוד ובחדרה, בסביבת לימודים מותאמת ואינטימית.

בבסיס תכנית הלימודים של מכללת be, יילמדו קורסים של האוניברסיטה הפתוחה באמצעות מפגשי הנחיה מוגברים. המפגשים יועברו על ידי מנחים של האוניברסיטה הפתוחה שהתמחו בהנחיית סטודנטים מאוכלוסיות ייחודיות אלו. בנוסף, יתקיימו שיעורי תרגול, סדנאות למיומנויות למידה, סיוע בהכנת מטלות ולמידה למבחנים, סדנאות חברתיות ועוד.

כמו כן, יינתן ליווי צמוד לסטודנטים, כך שלא יידרשו לעבודה נוספת מעבר לשעות הלימודים, ועל מנת להבטיח את הצלחתם האקדמית. הלימודים האקדמיים יכללו מכינה שתאפשר “נחיתה רכה” אל תוך העולם האקדמי.

מבט קדימה, אל שוק העבודה

במהלך הלימודים לתואר, הסטודנטים ישתתפו בסדנאות הכנה מיוחדות לעולם העבודה, והם ישולבו כבר במהלך הלימודים בהתנסות ובהמשך בהשמה למשרות מתאימות בשוק העבודה. ההכנה וההשמה יתבצעו על ידי ארגון בית אקשטיין, המעניק שירותים אלו שנים רבות לאוכלוסיות שונות. השירות יינתן לזכאים על פי קריטריונים של משרד הרווחה והשירותים החברתיים.

be-490

איך נרשמים? שנת הלימודים הראשונה של המכללה נפתחת בחודש מרץ הקרוב, וההרשמה בעיצומה. כל צעיר עם לקות למידה/ קשיי למידה/ אספרגר, מוזמן להגיע ולהירשם ללימודים.

הקבלה ללימודים מבוססת על ראיון אישי והינה ללא תנאי סף, כחלק מתפיסת עולמו של ארגון בית אקשטיין במתן הזדמנות שווה לכל, ובהלימה מלאה עם מדיניות ההנגשה של הלימודים האקדמיים של האוניברסיטה הפתוחה.

מקווים לראות אתכם בין הסטודנטים שלנו, שואפים לקדם אתכם ולאפשר לכם להצליח ולממש את היכולות האקדמיות והתעסוקתיות הקיימות בכל אחד ואחת מכן.

מי אנחנו? מכללת be נוסדה על ידי ארגון בית אקשטיין, הארגון הגדול והמוביל בישראל במתן שירותים לאנשים עם צרכים מיוחדים. במהלך הניסיון רב השנים שלנו בתחום החינוך, גילינו צעירים בעלי רצון עז להצליח ולהתקדם, ומנגד קשיים להתמודד עם התנאים שמציבים המוסדות האקדמיים הישראלים.

אין ספק כי לימודים אקדמיים הינם משמעותיים ביותר ביכולת אוכלוסייה זו להשתלב בקהילה באופן איכותי ומיטבי. ולשם כך הוקמה מכללת be.

ד”ר עופר זהבי אומר: “פתיחת המכללה מהווה בשורה של ממש, והיא תעניק פתרון שווה לאוכלוסיה שעד כה נמנעה ממנה האפשרות להגיע לתואר אקדמי ממוסד אוניברסיטאי מוערך “. זהבי מוסיף בגאווה :”אנו סבורים שהעלאת שיעור בוגרי תואר ראשון בקרב בוגרים עם לקויות למידה/ קשיי למידה/ אספרגר, תעניק להם הזדמנות שווה לתעסוקה משמעותית בשוק העבודה, כמו כולם”.